توسعه فرصت فردا

ترکیه درس بخوانیم یا قبرس

دانشگاه های ترکیه بهتر است یا قبرس؟ {مقایسه}

شاید شماهم از دسته افرادی باشید که نمیدانید که دانشگاه های ترکیه بهتر است یا قبرس؟. ما در تیم توسعه فردا به شما کمک میکنیم تا بهترین دانشگاه را برای خود انتخاب کنید تا در ادامه مسیر پشیمان نشوید و از مسیر خود لذت ببرید.

در ادامه با ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره مزایای تحصیل در دانشگاه های قبرس و ترکیه به شما بدهیم. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با تیم مجرب مشاوران ما تماس بگیرید.

 

مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی

مزایای تحصیل در ترکیه

همواره یکی از عوامل تاثیرگذار در تصمیم گیری دانشجو، اطلاع از مزایا و معایب یک مقصد تحصیلی است، به طور کلی مزایای تحصیل در ترکیه شامل موارد زیر می شود:

نبود نیاز به دریافت ویزای تحصیلی نبود الزام به ارائه مدرک زبان انگلیسی هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی دانشجویی در ترکیه کیفیت بالای سیستم آموزشی امکان درخواست پذیرش تحصیلی رایگان همکاری موثر دانشگاه های ترکیه با دانشگاه های اروپا اعتبار بالای مدارک دانشگاهی مدارک دانشگاهی قابل ارزیابی در ایران امکان انجام کار دانشجویی امکان دریافت بورسیه تحصیلی تنوع بالای رشته ها و مقاطع تحصیلی فرصت کار تمام وقت در بازار کار بین المللی و پویا نزدیکی مسافت به ایران شرایط مناسب آب و هوایی امکان دریافت کارت اقامت دائم ترکیه

 

بیشتر بخوانید => بورسیه تحصیلی ترکیه 

 

اینکه برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه ملزم به اخذ ویزای تحصیلی و یا ارائه مدرک زبان انگلیسی نیستید، موضوع بسیار مهمی بوده و از لحاظ زمان و هزینه به نفع شما است، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که نبود الزام به ارائه مدرک زبان انگلیسی به معنی این است که قصد دارید تا به زبان ترکی استانبولی در دانشگاه های دولتی این کشور مشغول شوید و یا اینکه دوره های آمادگی زبان انگلیسی را پیش از ورود به دانشگاه، در ترکیه بگذرانید.

از این رو، در هر دو حالت، شما باید زمانی یک تا یک و نیم ساله را به گذراندن دوره و دریافت مدرک زبان خود در ترکیه اختصاص دهید.

نکته مهم دیگر در مورد تحصیل در دانشگاه های ترکیه این است که برای ورود به دانشگاه های دولتی و کم هزینه ترکیه، شما علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی نیازمند این هستید تا در امتحان و آزمون ورودی تومر دانشگاه شرکت کنید. در واقع، ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه نیازمند موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه است.

لازم به ذکر است که اغلب دوره های آموزشی دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی ارائه می شود و تعداد دوره های دانشگاهی قابل ارائه به زبان انگلیسی بسیار کمتر از دوره های درسی به زبان ترکی است، بر همین اساس، اگر قصد تحصیل مقطع کارشناسی و یا ارشد را به زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه دارید، باید به سراغ دریافت پذیرش تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه های خصوصی ترکیه باشید که از شهریه های نسبتاً بالایی معادل دانشگاه های استرالیا و کانادا برخوردار است!

اکنون که با شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های ترکیه آشنا شدید، بد نیست نیم نگاهی به مزایا و شرایط تحصیل در قبرس بیاندازیم و در انتها یک جمع بندی و مقایسه کلی انجام دهیم.

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

کشور قبرس دارای دو بخش شمالی و جنوبی است که بخش شمالی آن در تصرف دولت ترکیه است و همانند دانشگاه های ترکیه، دانشگاه های قبرس شمالی نیز نیاز به دریافت ویزای تحصیلی ندارد، در واقع سیستم آموزشی قبرس شمالی از سیستم آموزشی ترکیه تبعیت می کند.

اما اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های قبرس جنوبی را داشته باشید، قوانین تحصیلی متفاوت بوده و ملزم به دریافت ویزای تحصیلی هستید. از این رو بهتر مزایای تحصیل در قبرس شمالی را به شما معرفی کنیم:

نبود نیاز به ویزای تحصیلی امکان درخواست پذیرش تحصیلی رایگان امکان دریافت پذیرش مشروط بدون مدرک زبان ارائه دروس به زبان انگلیسی هزینه پایین تحصیل و زندگی در مقایسه با دانشگاه های انگلیس، استرالیا و آمریکا امکان انجام کار دانشجویی نبود شرایط سخت پذیرش تحصیلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود تخفیف شهریه و ثبت نام سیستم آموزشی با کیفیت تجهیزات آزمایشگاهی و دانشگاهی قوی ارائه مدارک دانشگاهی معتبر و قابل ارزیابی

شما می توانید با انتخاب دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید و از میان انواع رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی انتخاب خود را انجام دهید.

 

مقایسه دانشگاه های ترکیه با قبرس؟

در مقام مقایسه، هر دو مقصد تحصیلی الزامی به ارائه مدرک زبان و اخذ ویزای تحصیلی ندارند، دارای دانشگاه ها و رشته های تحصیلی متنوعی هستند، مدارک دانشگاهی قابل ارزیابی و معتبری دارند و از یک سیستم آموزشی پیروی می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی بیشتر از ترکیه است، اما اغلب دروس و مقاطع تحصیلی به انگلیسی ارائه می شود. دانشگاه های قبرس برخلاف دانشگاه های دولتی ترکیه الزامی به انجام آزمون ورودی دانشگاه ندارند و تخفیف شهریه ثبت نام و بورسیه تحصیلی را بدون داشتن نمرات ممتاز نیز به دانشجو ارائه می دهند.

اگر به دنبال شرایط کاری و بازار کار بین المللی بهتر پس از فارغ التحصیلی و در نهایت مهاجرت تحصیلی هستید، تحصیل در دانشگاه های ترکیه را انتخاب کنید، اگر قصد تحصیل کم هزینه در دانشگاه های دولتی را دارید، دانشگاه های ترکیه انتخاب بهتری هستند و به دلیل وجود تعداد بیشتر دانشگاه ها و رشته های تحصیلی، انتخاب های بیشتری درقیاس با قبرس برای دانشجو وجود دارد.

اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که دریافت مدرک زبان ترکی، شرکت در امتحان ورودی دانشگاه و شرایط پذیرش و ثبت نام دانشگاه های دولتی ترکیه، نسبت به تحصیل در دانشگاه های قبرس سخت تر بوده و پروسه ای زمان بر است.

در واقع زبان  تحصیلی و میزان بودجه شما نقش تعیین کننده ای برای انتخاب میان دانشگاه های ترکیه و یا دانشگاه های قبرس ایفا می کند. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید، می توانید به جای دانشگاه های قبرس در دانشگاه های خصوصی ترکیه ثبت نام کنید، ولی شهریه تحصیلی شما به مراتب بالاتر خواهد بود.

اما در صورتی که دارای بودجه متوسطی برای ادامه تحصیل باشید، می توانید با هزینه ای معقول پذیرش تحصیلی دانشگاه قبرس را گرفته، در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود ثبت نام کنید و به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید.

اگر انتخاب مقصد تحصیلی، دانشگاه و انتخاب رشته برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برای شما سخت است و به دلیل وجود گزینه های متعدد، قادر به انتخاب گزینه ایده آل خود نیستید، بهتر است از مشاوره تحصیلی و ارزیابی آنلاین و تخصصی در این زمینه استفاده نمایید  که بهترین گزینه پیش روی شما مشاوران گروه مهاجرتی بازرگانی تی اف اف  میباشد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *