توسعه فرصت فردا

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند چیست؟

کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که افراد می‌توانند برای مهاجرت روی آن حساب باز کنند. این کشور امکانات بسیاری را جهت راحتی هرچه بیشتر شهروندان خود فراهم کرده است. افراد بسیاری سالانه از روش‌های مختلف مانند تولد بچه در کانادا، ثبت اختراع، مهاجرت کاری و تحصیلی و غیره به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌ها برای مهاجرت، تولد کودک در خاک آن کشور است. اما به آن آسانی که فکر می‌کنید نیست. در این مطلب تمامی حواشی به وجود آمده در رابطه با تولد بچه در خاک کانادا و اخذ اقامت این کشور را بررسی خواهیم کرد. 

اگر شما هم قصد دارید تا فرزند خود را در کشور کانادا به دنیا بیاورید ولی برای این مسیر سردرگم هستید میتوانید از مشاوره مهاجرت ما استفاده کنید. با پر کردن فرم زیر ما شما را راهنمایی خواهیم کرد

دریافت اقامت از طریق تولد بچه در کانادا 

کشورهای بسیاری هستند که می‌توانید برای مهاجرت انتخاب کنید؛ اما بی شک بهترین کشور کانادا است. پیش‌تر اشاره کردیم که از چه طریقی می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید اما این بار کمی تخصصی‌تر آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. یکی از راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت، تولد بچه در کانادا می‌باشد. شما می‌توانید با به دنیا آوردن کودک دلبند خود در خاک کانادا، اقامت این کشور را به راحتی دریافت کنید. اگر بچه‌ای در خاک کانادا چشم به جهان بگشاید، می‌تواند از تمامی خدمات شهروندی این کشور بهره ببرد. همچنین اقامت آن کشور را نیز دریافت می‌کند. حتی اگر پدر مادر خویش ملیتی دیگر داشته باشند باز هم اقامت به آن کودک داده می‌شود. 

 

مزایای تولد بچه در کانادا

تولد کودک در خاک کشورهای دیگر، دارای مزایای خاص خودش است. یکی از بهترین مزایا تولد بچه در کانادا، اخذ اقامت آن کشور است. اگر بخواهیم نگاهی عمیق‌تر به مزایا این روش مهاجرتی بی‌اندازیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: 

  • شما می‌توانید در هر زمان که خواستید بدون نیاز داشتن به ویزا به کانادا سفر کنید. 
  • به کودک و والدین پاسپورت کانادایی تعلق خواهد گرفت. 
  • کودک شما می‌تواند از تمامی امکانات آموزشی و تحصیلی کانادا استفاده کند. 
  • بعضی از خدمات درمانی برای شما و کودک کاملا رایگان است. 
  • شما و کودک می‌توانید از تمامی خدمات رفاهی بهره‌مند شوید. 
  • یکی از بهترین مزایا اقامت این کشور، سفر به کشورهای دیگر بدون داشتن ویزا است. 

 

اقامت پدر مادر با تولد بچه در کانادا 

بسیاری از والدین با هدف مهاجرت راحت‌تر، ترجیح می‌دهند کودک خود را در خاک دنیا به دنیا بیاورند تا بتوانند اقامت آن کشور را بگیرند. اما شرایط به این راحتی که فکر می‌کنند نیست. کودک تا قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی نمی‌تواند کاری برای اقامت پدر مادر خود کند. تنها در صورت داشتن ویزا موقت والدین می‌توانند در کانادا ساکن شوند. به همین علت اکثر افراد پس از تولد کودک خود در خاک کانادا، به سمت کشور خود بازمی‌گردنند. در این زمان کودک دارای پاسپورت کانادایی خواهد بود؛ این بدین معنا است که بعد از ۱۸ سالگی والدین همراه با کودک می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. 

 

هزینه تولد بچه در خاک کانادا چقدر است؟

امروزه با توجه به اینکه تولد بچه در کانادا به شدت تقاضای بالا است. به همین منظور بهتر است اطلاعاتی درباره هزینه بیمارستان، زایمان سزارین، طبیعی و غیره داشته باشید. کانادا یک کشور گران قیمت به حساب می‌آید؛ هزینه ویزیت پزشک (برای هر مراجعه) حدود ۱۰۰ الی ۱۶۰ دلار است. علاوه بر آن هزینه هر سونوگرافی ۳۰۰ الی ۶۰۰ دلار می‌باشد. موضوعی که حائز اهمیت است، هزینه زایمان سزارین و طبیعی است. هزینه عمل سزارین و طبیعی چیزی حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار دلار است. ناگفته نماند قیمت نهایی به عوامل مختلفی مانند بیمارستان مورد نظر، کادر درمان متخصص، روش زایمان و غیره بستگی دارد. بهتر است جهت اطلاع از قیمت دقیق‌تر با مشاوران شرکت توسعه فرصت فردا تماس حاصل فرمایید. با توجه به موارد گفته شده، اکثر هزینه‌های گفته شده را جهت رفاه حال شما عزیزان جمع آوری کردیم: 

 

خدمات درمانی هزینه (بدون بیمه) هزینه (همراه با بیمه)

مراقبت های زمان بارداری ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار رایگان

سونوگرافی ۳۰۰ الی ۶۰۰ دلار ۰ تا ۳۰۰ دلار 

زایمان طبیعی ۸۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ دلار ۰ تا ۱۰۰۰ دلار 

زایمان سزارین ۱۰۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ دلار ۰ تا ۱۰۰۰ دلار 

زایمان با ماما (در منزل) ۲۵۰۰ دلار ۸۶۰ تا ۲۵۰۰ دلاراسپانسرشیپ والدین چیست؟

اسپانسرشیپ به معنی حمایت مالی است. زمانی که کودک شما بیشتر از ۱۸ سال سن دارد می‌تواند اسپانسر خانواده خود مانند پدربزرگ، مادربزرگ، پدر و مادر شود. با این کار فرزند شما می‌تواند اقوام مذکور را دعوت به خاک آن کشور کند و برای آن‌ها نیز اقامت دائم بگیرد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که فرزند باید برای دریافت اقامت ثابت کند که تکفل خانواده را بر عهده دارد. در این صورت فرزند می‌تواند برای خانواده خود اقامت کانادا را دریافت کند.

 

سخن آخر 

مهاجرت امروزه یکی از موضوعاتی است که بازار بسیار داغی دارد. روش‌های زیادی از قبیل مهاجرت کاری، ازدواج، تحصیل و تولد و غیره وجود دارد که هرکس بنا به شرایطی که دارد یکی را انتخاب می‌کند. در این مطلب سعی شد تولد بچه در کانادا مورد بررسی قرار گیرد تا اگر قصد مهاجرت با این روش را دارید، بتوانید با آگاهی بیشتر تصمیم‌گیری کنید. 

 

سوالات متداول 

آیا با تولد بچه در کانادا می‌توان اقامت گرفت؟

بله، البته در صورتی می‌توانید اقامت کانادا را بگیرید که کودک خود بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. در غیر اینصورت می‌توانید با ویزای اقامت موقت ساکن آن کشور شوید. 

 

هزینه تولد بچه در کشور کانادا چقدر است؟

هزینه تولد کودک در کشور کانادا با توجه به در نظر گرفتن هزینه بیمارستان، وسایل مورد نیاز بعد و قبل از عمل، ویزیت و غیره، بین ۱۰ الی ۱۲ هزار دلار می‌باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *