توسعه فرصت فردا

مهاجرت به ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه {۲۰۲۴}

مهاجرت به ترکیه این روز ها زبان زد مردم عزیز ایران بوده است. به دلیل اینکه کشور ترکیه با توجه به سیاست و برنامه ریزی هایی که برای اقتصاد کشورش انجام داده . در این حوزه پیشرفت های چشمگیری داشته است. و به یکی از کشور های سطح بالا و اروپایی تبدیل شده است.
کشور ترکیه با توجه به سبک زندگی مردمانش و همسایه بودن با کشور عزیزمان ایران شباهت زیادی به ما دارد. و حس راحتی را به توریست هایی که از ایران به ترکیه رفته اند القا میکند. همین امر موجب شده است تا افراد بیشتری از ایران برای مهاجرت به کشور ترکیه اقدام کنند.
آماری که دولت ترکیه در چند ماه اخیر اعلام کرده است، ۴ کشور ایران، آذربایجان، ارمنستان و گرجستان بیشترین مهاجران را در کشور ترکیه تشکیل می دهند.
در این مقاله قصد داریم تا در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کردن به ترکیه را توسط وکیل مهاجرتی شرکت توسعه فرصت فردا شرح دهیم.

 

شرایط زندگی در کشور ترکیه چگونه است؟

کشور ترکیه با توجه به پیشرفتی که در زمینه اقتصادی داشته است . به یکی از کشور های توریستی تبدیل شده است و از لحاظ تنوع فرهنگی ، اجتماعی و امکانات تحصیلی در سطح و اندازه کشور های اروپایی قرار گرفته است.
نکته مثبتی که کشور ترکیه به همراه دارد این است که اشخاصی که قصد مهاجرت توریستی به ترکیه را دارند . از نظر هزینه های مسافرتی افراد را مجاب میکند تا ترکیه را مقصد خود برای جاذبه های گردشگری و … قرار دهند.
این امکان را به افراد می دهد تا یک سفر در سطح اروپایی و هزینه هایی مقرون به صرفه نسبت به کشور های اروپایی داشته باشند.
مهاجرت به ترکیه تنها به مهاجرت توریستی ختم نمی شود. حتی می توان از طریق روش های مهاجرتی دیگر مانند سرمایه گذاری ، تحصیلی ، کار و یا ازدواج اقدام کرد.
شاید شما در فضاهای مجازی تبلیغات زیادی در مورد مهاجرت به کشور ترکیه را دیده باشید. زیرا کشور ترکیه خود را در زمینه های اقتصادی ، سرمایه گذاری و تحصیلی و … ثابت کرده است و در وضعیت عالی قرار گرفته است. کشور ترکیه به یکی از بهترین مقصد های مهاجرتی برای ایرانیان از نظر دین ، فرهنگ و سبک زندگی مناسب می باشد.

 

اگر قصد شما از مهاجرت به ترکیه جدی است همین الان برای رزرو مشاوره آنلاین اقدام کنید

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه چیست؟

مدارک مهاجرت به ترکیه به طور کلی برای تمامی افراد یکسان می باشد. تنها چیزی که ممکن است تغییرات جزئی در ارائه مدارک افراد ایجاد کند، روش انتخابی برای مهاجرت می باشد.
به عنوان مثال کسی که قصد دارد از طریق مهاجرت تحصیلی به ترکیه برود. و با کسی که قصد دارد از طریق مهاجرت کاری به ترکیه برود تفاوت هایی در ارائه مدارک وجود دارد که باید توسط متقاضی رعایت شود.
شرایط مهاجرت به ترکیه به صورت زیر می باشد :

 1. اثبات تمکن مالی:
  متقاضی باید در بازه زمانی که در ترکیه قرار است حضور داشته باشد . تمکن مالی خود را از نظر هزینه های مخارج زندگی و … ثابت کند.
 2. ارائه مدرک زبان ترکی:
  برای برقراری ارتباط با مردم ترکیه دانستن زبان ترکی ضروری می باشد.
 3. نداشتن سوء پیشینه:
  دولت ترکیه بر روی نداشتن سوء پیشینه مهاجران بسیار حساس و سخت گیر می باشد.
 4. برخورداری از بیمه:
  متقاضی باید در کشور خود از بیمه برخوردار باشد.
 5. ارائه پاسپورت:
  داشتن پاسپورت برای مهاجرت به ترکیه الزامی می باشد.

 

شرایط مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که به کدام کشور مهاجرت کنید باید تمامی موارد و شرایط خود را نسبت به شرایط آن کشوری که قصد دارید مهاجرت کنید در نظر بگیرید.
زیرا مهاجرت کردن کار بسیار راحتی نمی باشد و کسی که تصمیم برای مهاجرت کردن گرفته است یعنی با تمامی شرایط اعم از تفاوت فرهنگی ، دوری از خانواده ، سبک زندگی و ذائقه کنار آمده است.
یکی از نکاتی که در مورد ترکیه شایعه شده است این است که بازار کار کشور ترکیه مناسب نمی باشد و به سختی می توان کار پیدا کرد. اما در واقع چنین نیست و اگر شما توانایی و مهارت در زمینه کاری تان داشته باشید. به راحتی می توانید وارد بازار کار ترکیه شده و درآمدی مطلوب داشته باشید.
کشور ترکیه همانطور که در قسمت بالا گفته شد ، کشوری توریستی می باشد. ترکیه کشوری است که نیمی از آن آسیا و نیمی دیگر از آن در اروپا قرار دارد. کشور ترکیه مانند یک پلی بین قاره آسیا و قاره اروپا می باشد .کشوری که همانند ایران ۴ فصل مجزا و آب و هوای متفاوتی دارد تا بتوانید بر اساس روحیات خود به این کشور مهاجرت کنید.

 

مراحل مهاجرت به ترکیه

مراحل مهاجرت به ترکیه به ۳ مرحله تقسیم می شوند:
مرحله اول:
در مرحله اول برای مهاجرت به کشور ترکیه روش هایی وجود دارد که متقاضی باید وضع مالی مناسبی داشته باشد. به عنوان مثال با خریدن ملک در ترکیه و اجاره ملک. روش های دیگری مانند ثبت شرکت در ترکیه و سرمایه گذاری نیز امکان پذیر می باشد.
مرحله دوم:
در مرحله دوم زمانی است که شما باید برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنید. با توجه به نوع مهاجرتی که برای رفتن به ترکیه انتخاب کرده اید در بازه ۳ روز الی ۳ ماه طول خواهد کشید. به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا شرکت توسعه فرصت فردا صفر تا صد مهاجرت ، در کنارتان خواهد بود.

در مرحله اول که برای شما در مورد سرمایه گذاری در ترکیه گفته شد. مقدار سرمایه ای که لازم است یک الی ۲ میلیون لیر می باشد. گرچه با این سرمایه شما می توانید در ترکیه یک شرکت تاسیس کنید و مشغول به کار شوید.
البته برای خریدن یک ملک در ترکیه سرمایه کمتری نیاز است. اما محل ملک ، متراژ و وضعیت ساختار خانه در قیمت خانه تاثیر میگذارد . شما باید هنگام مهاجرت به ترکیه این نکات را در نظر بگیرید.

شهر های مهاجر پذیر ترکیه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای انتخاب یک شهر مناسب در ترکیه (کشور های دیگر) پرس و جو از اطرافیان و اینترنت کرده باشید. در این قسمت به شما خواهیم گفت که کدام شهر ها بر اساس آمار مهاجران، مناسب برای مهاجرت کردن می باشد.
بر اساس داده های آماری موجود ، در میان شهر های کشور ترکیه ، شهر استانبول با بیش از ۲۰۲۰۰۰ نفر مهاجر ، بیشترین آمار مهاجرت به ترکیه را داشته است. بعد از استانبول پایتخت کشور ترکیه یعنی آنکارا حدود ۷۲۰۰۰ نفر مهاجر بوده است. در نظر داشته باشید کسانی که به انکارا مهاجرت کردند بیشتر روش مهاجرت تحصیلی را انتخاب کرده اند. پس از آنکارا ، شهر مدیترانه در رتبه سوم آمار مهاجرت ترکیه قرار گرفته است. که ۳۶۷۰۰ نفر مهاجر وارد این شهر شده اند.
بد نیست بدانید این در حالی است که در مدت زمان مشابه تقریبا ۳۲۳۹۱۹ نفر کشور ترکیه را به قصد مهاجرت به کشور های خارجی دیگر ترک نموده اند. نسبت به سال قبل کشور ترکیه با افزایش ۳۰ درصدی مهاجران مواجه شده است. که در بین این تعداد مهاجران حدود ۵۴ دردصد مردان و ۴۶ دردصد زنان بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *