توسعه فرصت فردا

شرایط مهاجرت به ترکیه

روش های مهاجرت به کانادا {سال ۲۰۲۴}

مهاجرت به کانادا تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان و پزشکان شده است. از طرفی کشور کانادا از مهاجر پذیرترین کشور ها برای متخصصین و نیروی کار خارجی میباشد. این کشور به تمام استان های خود این اجازه را داده است که هرساله نیروی خارجی را استخدام کنند. این شرایط مهاجرت به کانادا را برای متخصصین هموار میکند. طبق آمار، حدود ۴۰۰ هزار ایرانی در کانادا اقامت دارند. این رقم بسیار بالا می باشد. ممکن است برای شما سوال شود که چه اتفاقی رخ می دهد تا این تعداد افراد به کشوری مثل کانادا مهاجرت می کنند.
کشور کانادا برای حل مشکل نیروی جوان خود بستر های مهمی چون سیستم آموزشی پیشرفته، حمایت فوق العاده از استارتاپ ها و سرمایه گذاری امن را فراهم کرده است. این بستر ها باعث شده است تا کشور کانادا به یکی از بی رقیب ترین مقصد های مهاجرتی در دنیا تبدیل بشود.
البته این را هم باید بدانیم که حمایت دولت کانادا از برنامه های مهاجرتی، آمار مهاجرت به کانادا را در ۱۰ سال اخیر بسیار افزایش داده است.

 

 دریافت مشاوره رایگان برای مهاجرت به کانادا

 

مزایای مهاجرت به کانادا

 • با توجه به بررسی های صورت گرفته توسط U.S News کشور کانادا از نظر کیفیت زندگی درجه بالاتری دارد.
 • میتوان گفت از نظر رشد و پیشرفت اقتصادی جزو ده کشور برتر می باشد.
 • یکی از نکات حیاتی که کانادا بسیار در آن تمرکز دارد بازار کار میباشد. در کانادا برای اکثر پوزیشن های شغلی، موقعیت شغل وجود دارد.
 • تنوع فرهنگی که در این کشور وجود به بیش از ۲۰۰ ملیت فرهنگ،مذهب و نژاد می باشد.
 • کشور کانادا دارای مناظر طبیعی می باشد و به زیبایی معروف می باشد و همچنین دارای پارک های ملی زیادی نیز می باشد.
 • کشور کانادا جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از نظر امنیت می باشد.
 • طبق مجله ceoworld کشور کانادا جزو ۳ کشور برتر از نظر حمایت از استارتاپ و کارآفرینان می باشد.
 • کشور کانادا جزو ۱۰ کشور برتر از نظر کیفیت خدمات درمانی نیز می باشد.
 • سیستم آموزشی عالی ای که کشور کانادا دارد، رتبه چهارم را در جهان از آن خود کرده است. همین امر باعث شده ویزای تحصیلی کانادا خواهان بسیاری داشته باشد

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت برای افرادی میباشند که برای خود شرکتی ثبت کرده‌اند. در این روش افراد میتوانند شرکت خود را به مقصد مورد نظر منتقل کنند.
برای ثبت شرکت اشخاص می توانند ۴ نوع شرکت را در کانادا ثبت کنند:
شرکت خصوصی : این نوع شرکت تنها توسط یک شخص مدیریت می شود و ساده ترین نوع تجارت می باشد.

شرکت مشارکتی : در این نوع ثبت شرکت ، دو الی چند شریک سرمایه های خود را با هم برای راه اندازی یک کسب و کار یکی می کنند. این سرمایه ممکن است شامل پول، مهارت و نیروی کار باشد.

شرکت سهامی : دراین نوع شرکت ، شخص سهام تجاری را خریداری کرده و سپس با توجه به مقدار سهامی که خریداری کرده است به همان مقدار حق مالکیت شرکت را بر عهده دارد.

شرکت تعاونی : این نوع شرکت نیز مسئولیت محدود دارد و توسط اعضا مدیریت می شود.

اما این را هم بدانید که برای مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت نمیتوانید سریع وارد کانادا شوید و از همان گام نخست نمی توانید PR کانادا را دریافت کنید. زیرا باید حداقل یک سال از ثبت شرکت شما در کانادا گذشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا

یکی دیگر از روش‌ های مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ میباشد . این ویزا به شما فرصت میدهد برای راه اندازی یک کسب و کار به کانادا مهاجرت کنید . این روش به دلیل موفقیت بالایی که ایرانی‌ها در راه اندازی استارتاپ داشته‌اند بسیار محبوب شده است . صاحبان کسب و کار و کار افرینان با داشتن این ویزا میتوانند به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند .
ویزای استارتاپی کانادا نسبت به دیگر روش های مهاجرتی دیگر کم هزینه تر می باشد و برای دریافت این نوع ویزا باید یک ایده نوع آورانه خوب داشته باشید.
سازمان های کانادایی حمایت کننده از استارتاپ ها که توسط دولت کانادا تعیین شده اند به سه دسته تقسیم می شوند:

 • صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر .
 • گروه های سرمایه گذاری انجل.
 • انکوباتور های تجاری.

این سرمایه‌گذاران مورد تایید دولت کانادا هستند. متقاضیان می‌توانند نامه حمایت خود را از این سرمایه‌گذاران دریافت کنند. هر یک از این سرمایه‌گذاران، پروسه خاص خود را برای دریافت ایده‌های تجاری دارند و معیارهایی که برای ارزیابی پروپوزال‌ها استفاده می‌کنند و نحوه ارائه در هر سازمان متفاوت است.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی

در این روش شما میتوانید تنها با سرمایه گذاری اموالتان در کشور کانادا به شهر کبک مهاجرت کنید.
اگر شما سابقه تحصیلی در کشورتان را ندارید و یا هنگام درس خواندن و تحصیل کردن، نیمه رها کرده اید. و همچنین دارای مدرک تحصیلی نیستید این روش میتواند برای مهاجرت به کانادا برای شما مناسب باشد.در این روش نیازی به داشتن مدرک تحصیلی نیست. شما میتوانید برای مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری همراه خانواده تان اقامت دائم را اخذ کنید. شرایط دریافت ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری به دو روش میباشد:

 1. سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری :
  شما در این روش حداکثر دارایی شما باید ۳۰۰ هزار دلار باشد و از طرفی برای سرمایه گذاری حداقل ۱۰۰ هزار دلار نیز لازم است. ازین طریق شما حداقل امتیاز لازمه را کسب خواهید کرد.
 2. سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری :
  شما نیز در این روش حداکثر دارایی شما باید ۶۰۰ هزار دلار باید باشد و از طرفی برای سرمایه گذاری حداقل ۲۰۰ هزار دلار نیز لازم است. ازین طریق شما حداقل امتیاز لازمه را کسب خواهید کرد.

 

مهاجرت از طریق اکسپرس انتری

Express Entry کلمه‌ای انگلیسی به‌ معنای ورود سریع است.اکسپرس انتری یک مجموعه سیستم آنلاین برای درخواست مهاجرت می باشد. در این روش برای مهاجرت به کانادا افراد برای مهاجرت کاری می توانند پروفایل خود را در اکسپرس انتری ارسال کنند. همچنین از متقضیانی که دارای بالاترین رتبه باشند برای اقامت دائم دعوت نامه ارسال می شود.
ممکن است برای تان سوال شود که دولت کانادا چرا چنین بستری را برای مهاجران فراهم می کند؟ دولت کانادا برای پیدا کردن افراد ماهر و جذب کردن نیرو متخصص دست به انجام چنین کاری زده است.
همانطور که از کلمه اکسپرس پیداست این روش سریع ترین روش برای مهاجرت به کانادا می باشد. در روش اکسپرس انتری نیازی به کسب امتیاز وجود ندارد و اگر در کشور کانادا پیشنهاد شغلی ندارید باید برای مهاجرت به کانادا:

 • مدرک شما بالاتراز فوق لیسانس باشد .
 • نمره آیلتس شما بالاتر از ۷.۵ باشد .
 • سن شما بین ۱۹ تا ۲۹ سال باشد .
 • سابقه کار بیشتر از ۳ سال باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *