توسعه فرصت فردا

انواع ویزای آلمان

کدام ویزای آلمان برای من مناسب است؟

هر فردی کشور آلمان را به یک دلیل خاص مثل صنعت و تکنولوژی، موسیقی، تاریخ، طبیعت و معماری دوست دارد. بنابراین جاذبه‌های آلمان باعث می‌شود که این کشور در اروپا از اهمیت خاصی برخوردار باشد. با این حال ویزای آلمان همچون دروازه‌ای برای ورود به ۲۶ کشور اروپا است. اما آیا شما انواع ویزای آلمان را می‌شناسید؟ برای آشنایی بیشتر با ویزای آلمان، ادامه مقاله را از دست ندهید.

آلمان چند نوع ویزا به خارجی ها میدهد؟

داشتن ویزای آلمان و خرید بلیط هواپیما تهران فرانکفورت همچون یک رویا نیست. اگرچه اخذ ویزای آلمان کمی دشوار است، اما دست نیافتنی نیست. ویزای آلمان بسیار ارزشمند است، چرا که آلمان عضو پیمان شینگن است.

بنابراین دریافت ویزای آلمان، مجوز ورود شما به ۲۶ کشور اروپایی از جمله اتریش، بلژیک، یونان، دانمارک، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئد، سوئیس، فرانسه و… خواهد بود. بنابراین توصیه می‌کنیم با انواع ویزای آلمان آشنا شوید تا مسیر سفرتان هموارتر شود.

ویزای گردشگری آلمان

آلمان جاذبه گردشگری تاریخی، طبیعی و توریستی بسیاری دارد و یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانی‌ها است. ویزای گردشگری آلمان نیز به شما اجازه ورود به ۲۶ کشور اروپایی را می‌دهد. بنابراین برای مثال شما می‌توانید بلیط هواپیمای تهران فرانکفورت را تهیه کنید و در آلمان از راه زمینی یا هوایی به کشورهای اروپایی دیگر سفر کنید.

ویزای گردشگری آلمان تنها تا ۹۰ روز اعتبار دارد. بنابراین بهتر است در این مدت حتما برنامه سفرتان را با جزئیات تنظیم کنید تا بتوانید به تمام جاهای دیدنی آلمان و حتی کشورهای همسایه نیز سفر کنید.

 

اگر قصد جدی برای مهاجرت به آلمان دارید مشاوره رایگان برای مهاجرت به آلمان ما را از دست ندهید

 

ویزای تحصیلی آلمان

درخواست برای ویزای تحصیلی آلمان از سمت ایران بسیار زیاد است. چرا که فرصت تحصیل در این کشور بسیار ارزشمند و البته کم هزینه یا رایگان خواهد بود. تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان شامل بورسیه نخواهد بود. بنابراین اگرچه تحصیل در دوره کارشناسی بسیار آینده خوبی خواهد داشت، اما هزینه تحصیل و زندگی بر عهده خودتان خواهد بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان نیز شامل بورسیه نخواهد بود. برای تحصیل در این مقطع شما باید یک دوره دو ساله را بگذرانید که شرط دریافت مدرک در آلمان خواهد بود. همچنین تسلط و داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی نیز برای اخذ ویزای تحصیل اهمیت دارد.

تحصیل در مقطع دکتری در آلمان، شامل بورسیه است. بنابراین هزینه تحصیل و زندگی شما در این دوره، کمتر و حتی رایگان خواهد بود. با این حال داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی در این مقطع اهمیت دارد.

ویزای کار در آلمان

برای اخذ ویزای کار در آلمان، شما باید حداقل مدرک لیسانس با سابقه کاری حداقل دوسال را داشته باشید. همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی برای ویزای کاری آلمان اهمیت دارد. در صورتی که موفق به اخذ ویزای آلمان شدید، همسر و فرزندتان نیز می‌توانند در مدت کار با شما همراه باشند. علاوه‌ بر این، خانواده می‌توانند در این مدت از مزیت زندگی در آلمان مثل تحصیل و کار نیز بهره‌مند شوند.

بسیاری از خانواده‌هایی که در آلمان مستقر می‌شوند، می‌توانند به ایران برای سفر و بازدید بازگردند. بنابراین کافی است به صورت اینترنتی و بدون دردسر قیمت بلیط فرانکفورت به تهران یا هر شهر دیگری را در گوگل جست‌و‌جو کنید تا با هزینه کمتر و مناسب‌تری به ایران سفر کنید.

ویزای دیدار با خانواده در آلمان

کشور آلمان برای افرادی که در آلمان اقامت دارند، ویزای دیدار با خانواده را فراهم کرده است. این نوع ویزا تنها مخصوص خانواده درجه یک فرد مقیم در آلمان خواهد بود. بنابراین فرد مقیم در آلمان یک دعوتنامه معتبر برای خانواده‌اش می‌فرستند.

در مرحله بعد، خانواده‌ای که در ایران هستند، دعوتنامه را به سفارت می‌دهند. در صورت تایید سفارت، ویزای دیدار با خانواده در آلمان فراهم می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای بازگشت به ایران در سایت‌های فروش اینترنی بلیط هواپیما، قیمت بلیط فرانکفورت به تهران یا هر شهر دیگری را بررسی کنید.

ویزای تجاری آلمان

در صورتی که صاحب یک کسب و کار هستید، اخذ ویزای تجاری آلمان به شما این فرصت را می‌دهد که کسب و کارتان را در کشور صنعتی آلمان گسترش دهید. برای اخذ ویزای تجاری آلمان دعوتنامه شریک تجاری، صورت‌حساب گردش مالی، سند، مجوز و مدارک دیگر نیاز است تا ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای کارآموزی در آلمان

ویزای کارآموزی در آلمان در مدت زمان مشخصی به دو صورت رایگان و با هزینه برگزار می‌شود. بنابراین شما باید درباره رشته یا کاری که می‌خواهید در آن کارآموز باشید به خوبی تحقیق کنید. همچنین نیاز به تسلط در زبان آلمانی یا انگلیسی برای اخذ ویزای کارآموزی در آلمان اهمیت دارد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی در آلمان

ویزای ترانزیت فرودگاهی در آلمان به نوعی از ویزا می‌گویند که اجازه حضور به مدت ۱۲ ساعت در فرودگاه را برای پرواز بعدی یا سفر به کشور دیگر را داشته باشید. با این حال در صورتی که میزان اقامت شما در فرودگاه بیشتر شد، باید با سفارت برای اقامت بیشتر تماس بگیرید.

ویزای نمایشگاهی آلمان

در کشور آلمان نمایشگاه‌های متعددی برگزار می‌شود. بنابراین برای شرکت در نمایشگاه و حتی داشتن غرفه در این نمایشگاه‌ها باید ویزای نمایشگاهی آلمان دریافت کنید.

ویزای شرکت در مسابقات آلمان

ویزای شرکت در مسابقات ورزشی، هنری، مذهبی و فرهنگی در آلمان، نوعی دیگر از انواع ویزای آلمان است. برای دریافت این نوع ویزا، نیاز به مدارک برای اثبات حرفه خود دارید.

ویزای علمی آلمان

برخی از محققان و پزشکان می‌توانند برای دوره تحقیقات خود ویزای علمی و حضور در آلمان را دریافت کنند.

ویزای خدمات درمان در آلمان

ویزای خدمات درمان در آلمان برای معالجه بیماران به مدت سه ماه در نظر گرفته می‌شود. برای اخذ این ویزا به مدارک پزشکی و درمانی نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *