توسعه فرصت فردا

شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان

شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان {در سال ۲۰۲۴}

ویزای توریستی آلمان یک ویزای قدرتمند میباشد که در جهان نیز شناخته شده است. این ویزا به اتباع ۶۲ کشور این اجازه را می دهد برای سفر به کشور آلمان بدون نیاز به ویزای آلمان وارد کشور های دیگر شوند. مردمان کشور هایی که عضو منطقه شنگن می باشند این امکان را دارند تا در ۶ ماه به مدت زمان ۹۰ روز بدون ویزای آلمان در کشور آلمان به سر ببرند. اما این امکان برای ایرانیان عزیز وجود ندارد. ناگفته نماند امتیاز های این ویزا به کشور هایی که عضو شنگن هستند تعلق میگیرد.
این را هم در نظر داشته باشید که اگر شهروند دو ملیتی هستید شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان برای شما فرق خواهد کرد. اما اگر شما برای گذرنامه ای که برای سفر انتخاب کرده اید نیاز به دریافت ویزای اجباری می باشد. باید برای دریافت ویزای توریستی آلمان یا هر کشور دیگر الزامات لازمه را رعایت کنید تا بتوانید ویزا را دریافت کنید.

زمان دریافت ویزای توریستی آلمان چقدر است؟

از آن جایی که سالانه آمار توریست های کشور آلمان در حال افزایش می باشد و مراجعه کنندگان زیادی در حال رفتن به کشور آلمان می باشند. زمان دریافت ویزای توریستی آلمان کاملا بستگی به زمانی است که شما اقدام به دریافت ویزای توریستی آلمان می کنید. این به آن معناست که اگر به عنوان مثال شما در تابستان یا بهار اقدام کنید طبیعتا زمان دریافت ویزای توریستی شما طول خواهد کشید و مدت زمان زیادی باید منتظر بمانید.
اما اگر در فصل سرما اقدام کنید مدت زمان زیادی برای دریافت ویزای توریستی طول نخواهد کشید و شما می توانید سریع تر به کشور آلمان سفر کنید. به طور کلی برای دریافت ویزای توریستی شنگن ۲ هفته به بالا زمان لازم میباشد. در برخی موارد، مدت زمان انتظار برای ویزای توریستی آلمان ۳۰ روز است، اما بسته به شرایط مختلف، ممکن است تا ۶۰ روز کاری طول بکشد.

 

هزینه ورود به کشور آلمان با ویزای توریستی

برای اینکه ویزای توریستی آلمانی شما پردازش و دریافت شود باید قبل از ورود مصاحبه هزینه ای برای ویزا پرداخت کنید. زیرا پرداخت کردن هزینه ویزا قبل از این اتفاقات یک شرط حیاتی برای دریافت ویزای توریستی آلمان می باشد.
از سال ۲۰۲۳ هزینه ی انواع ویزای کوتاه مدت آلمان (ویزای توریستی آلمان) که به عنوان منطقه شنگن می باشد؛ حدودا ۸۰ یورو است. همانطور که مشاهده می کنید قیمت گفته شده قیمتی مناسب می باشد. و جای نگرانی بابت آن نیست و شما مجبور نیستید که حتما هزینه ی هنگفتی برای دریافت ویزا پرداخت کنید. و یا بسته به ملیت و وضعیت خود، می توانید ویزای توریستی آلمان را با قیمتی پایین تهیه کنید. این را هم بد نیست بدانید که هزینه پرداختی از طریق شنگن ممکن است هر لحظه تغییر کند پس شما در این مورد باید به روز باشید. یکی از معایب دریافت ویزا ازین طریق می تواند این باشد که اگر در خواستی که شما برای دریافت ویزا انجام می دهید توسط دولت آلمان رد شود، پولی که شما واریز کرده اید به هیچ عنوان باز نخواهد گشت.اگر میخواهید مشکلی در این زمینه برای شما پیش نیاید می توانید با شرکت توسعه فرصت فردا تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید => دریافت مشاوره رایگان مهاجرت

 

شرایط ورود به کشور آلمان

زمانی که شما تصمیم به سفر میگیرید باید مدارک خود را طبق قوانین آن کشور آماده کنید. ما در این قسمت به شما خواهیم گفت که بعد از دریافت ویزای توریستی آلمان،شرایط ورود به کشور آلمان چگونه خواهد بود. هنگام تصمیم گیری برای سفر به آلمان باید این را در نظر بگیرید که شرایط ورود به کشور آلمان بستگی به گردشگرانی که به آن سفر میکند دارد.
در این مواقع قرنطینه ای در دستور کار قرار میگیرید و با توجه به آن مسئولان این قسمت قرنطینه را برای کسانی که در ده روز گذشته در مناطق پر خطر و یا مناطقی که دارای ویروس خطرناکی بوده است اجرا می شود. روش کار به این صورت است که کسانی که با استفاده از ویزای توریستی آلمانی خود وارد کشور شده اند و با توجه به بررسی هایی که انجام میشود که شخص از کدام مناطق به کشور آلمان آمده است پس از ورود به اقامت خود به مدت ده روز در انزوا قرار میگیرد. این شرایط با کسانی که از مناطق ویروسی مثل کرونا و … بوده اند در این فرق دارد که آن ها ۱۴ روز در انزوا خواهند بود.

محدودیت های ورود به کشور آلمان

برای کسانی که به عنوان مثال از مناطق پرخطر یا همان ویروسی وارد خاک آلمان می شوند پس از بررسی و در مدت زمان قرار گیری در انزوا در صورت منفی شدن تست کرونا که معمولا در روز پنج انجام میگیرد. مدت زمان قرنطینه آن شخص می تواند سریع تر به پایان برسد. این را هم بدانید که کشور آلمان در این زمینه ها بسیار سخت گیر و مقرراتی هستند و در مدت زمان قرنطینه به هیچ شخصی امکان خروج از محل اقامت یا همان محل قرنطینه را به هیچکس نخواهند داد حتی برای پذیرایی از گردشگران و بازدیدکنندگان را ندارد. با این تفاسیر کسانی که به قسمت قرنطینه انتقال داده میشوند به چند گروه تبدیل می شوند:
• کسانی که از مناطق پرخطر بدون توقف سفر کردند؛
• کسانی که از خاک آلمان به عنوان کشور ترانزیت استفاده می کنند؛
• افرادی که کمتر از ۲۴ ساعت در منطقه پرخطر مانده اند یا ظرف ۲۴ ساعت پس از ورود آلمان را ترک می کنند؛
این را هم بدانید که محدودیت های ورود به کشور آلمان در هر ایالت متفاوت می باشد و در هزمان می تواند تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *