توسعه فرصت فردا

شرایط خواندن دندان پزشکی در ترکیه

شرایط خواندن دندانپزشکی در ترکیه بودن کنکور {سال ۲۰۲۴}

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه! آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟ آیا شما می توانید بدون اینکه هیچ گونه آزمون ورودی و یا کنکوری بدهید وارد دانشگاه شوید و در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید؟ امروز هدف ما این است که به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می‌توان بدون دادن کنکور در رشته دندانپزشکی و در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

از آنجا که رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار داخل ایران و همچنین خارج از ایران است؛ مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کرده. چرا که درآمد این رشته بیشتر از سایر رشته ها بوده و همچنین جایگاه یک دندانپزشک چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان از لحاظ اجتماعی بسیار خوب و مناسب است. از همین رو دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند این رشته را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنند دلایل محکمی دارند. اما آیا واقعاً می توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری در داخل ایران وارد دانشگاه شد و در رشته دندان پزشکی مشغول به تحصیل شد؟

 

چگونه بدون کنکور از دانشگاه های ترکیه پذیرش دندون بگیرم؟

در جواب به این سوال که چگونه می‌توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری وارد رشته دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر شد باید بگوییم بسیاری از دانشگاه‌ های ایرانی این امکان را فراهم نکرده اند که شما بتوانید بدون دادن هیچ گونه کنکوری در دانشگاه‌های معتبر و رسمی مشغول به رشته دندانپزشکی شوید؛ از همین رو هدف ما در این مقاله این است که شما را با راه های دیگر برای تحصیل دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه آشنا کنیم. پس باید این نکته را بخاطر بسپارید که اگر در ایران کنکور ندهید و امتیاز لازم را کسب نکنید به هیچ وجه نخواهید توانست در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید. قوانین آموزشی ایران و سازمان سنجش به شما اجازه چنین کاری را نخواهد داد و اگر دغدغه شما تحصیل در این رشته است و توانایی این را ندارید که بین نفرات برتر کنکور سراسری قرار بگیرید باید به فکر چاره ای دیگر باشید.

 

اگر قصد شما از خواندن دندان پزشکی در ترکیه جدی است همین الان جهت مشاوره رایگان اقدام کنید

 

پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه برای سال ۲۰۲۴

اما راهکار ما برای اینکه شما در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه تحصیل نمایید چیست؟ مسلما هر فردی که علاقه مند به رشته دندانپزشکی است به این موضوع واقف است که این رشته آینده ای درخشان برای او به همراه خواهد داشت؛ در نتیجه ما نیز این موضوع را به خوبی درک کرده ایم و سعی داشته ایم  با ارائه ی مشاوره ی اصولی راه شما عزیزان را در رسیدن به  اهدافتان هموار کنیم. از آنجا که این امر در ایران عزیزمان امری نشدنی است پیشنهاد ما به شما این است که در دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایید.

 

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه در دانشگاه های دولتی

با جستجویی ساده در اینترنت می توانید مشاهده کنید که دانشگاه های دولتی ترکیه هم مانند دانشگاه های ایران امکان قبولی در رشته دندانپزشکی بدون آزمون را فراهم نکرده اند. در واقع برای اینکه شما بتوانید در این دانشگاه ها پذیرش بگیرید نیازمند این هستید که یا از طریق آزمون sat یا از طریق آزمون yos وارد این دانشگاه ها شوید. البته این موضوعی است که بیشتر سایت ها در سطح اینترنت مطرح کرده اند.

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که آیا دانشگاه هایی که در ترکیه می توانم در آنها بدون دادن هیچ گونه آزمون و کنکوری مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی شوم، مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران هستند یا خیر؛ چرا که من می خواهم پس از مدتی به ایران بازگردم و مطب خود را در ایران دایر کنم. آیا این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

در جواب به این سوال باید بگوییم  که مشاوران دپارتمان ما میتوانند  به شما کمک کنند تا به راحتی و به صورت کاملا قانونی برای رشته ی دندانپزشکی از دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم وبهداشت و درمان است پذیرش بگیرید. در ادامه می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید وزرات بهداشت و درمان در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را مشاهده نمایید.

 

دندانپرشکی بدون آزمون ترکیه در دانشگاه های خصوصی

در ترکیه دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند که بدون آزمون می توانید در آنها تحصیل نمایید. در این بین دانشگاه های خصوصی ترکیه که رشته دندانپزشکی دارند هیچکدام مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمی باشند. اما سطح علمی و امکانات دانشگاه های خصوصی مانند مدیپل، بیرونی و …. برای رشته دندانپزشکی بسیار بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد. در نهایت اگر قصد دارید که بعد از اتمام تحصیل به ایران بازگردید و در دانشگاه های خصوصی ترکیه به غیر از موارد ذکر شده تحصیل کنید باید به شما بگویم که نمی توانید در ایران مشغول به کار شوید.

البته این بدان معنا نیست که این دانشگاه ها ، دانشگاه های معتبر و خوبی نمی باشند ، بلکه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران نیستند و شما به راحتی می توانید با مدرکی که از این دانشگاه ها دریافت می کنید به راحتی در سایر کشورها ، در حوزه دندان پزشکی فعالیت نمایید. مهمترین نکته در مورد دانشگاه های مورد تائید و غیر تائید ایران این است که هر دو باید برای تائید شدن مدرکشان چند واحد اضافی (۱۸ الی ۲۴) را در ایران بگذرانند. کسانی که در دانشگاه های غیر تائید تحصیل کرده اند باید ابتدا در یک آزمون بین اللملی شرکت کرده و با پرداخت هزینه ای مشخص مدرک خود را در وزارت بهداشت ایران به تائید برسانند.

هزینه دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه ۲۰۲۴

هزینه ای که شما برای تحصیل در رشته دندانپزشکی آن هم بدون کنکور در کشور ترکیه باید پرداخت کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اینکه دانشگاه شما چه دانشگاهی است؟ آیا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هست یا خیر و موضوعاتی از این قبیل. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا بهترین مشاوره های لازم را در اختیارتان قرار دهند. اما در حالت کلی هزینه های دانشگاه های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هستند به مراتب پایین تر از تحصیل در رشته های دندانپزشکی در پردیس دانشگاه های ایران است.

 

بهترین دانشگاه برای رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه بخوانم؟ مزیت تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ترکیه به عنوان یک کشور دوست و همسایه ایران، با وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و با رنکینگ عالی (بین ۳۰۰ تا ۸۰۰) یکی از انتخاب های همیشگی دانشجویان بوده است. دانشگاه های ترکیه این امکان را برای شما فراهم میکنند که بتوانید بدون آزمون وارد این دانشگاه ها شده و به ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازید. در عین حال این دانشگاه ها جزو برترین دانشگاه های جهانی هم هستند.

از نظر اینکه دانشگاه های ایران برای شما مناسب ترند یا ترکیه؛ بهتر است بگوییم که در حالت کلی مسلما دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم از دانشگاه های ایران معتبرترند. البته دانشگاه هایی که در شهر تهران هستند و از رنکینگ جهانی مناسبی برخوردارند. البته حائز اهمیت است که به این نکته اشاره کنیم، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان از دانشگاه های بسیار عالی و دارای رنکینگ جهانی فوق‌العاده هستند. این دانشگاه‌ها، دانشگاه هایی هستند که از تمامی اقسا نقاط جهان دانشجو پذیرفته و از همین رو رنکینگ مناسبی را برای خود رقم زدند. سطح علمی این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و دانشجو در شرایطی تحصیل خواهد کرد که کمتر کسی می‌تواند در دانشگاه‌های ایران به غیر از تهران این شرایط را تجربه نماید.

در نتیجه اگر شما نگاهی به سطح این دانشگاه ها بیندازید متوجه این اختلاف خواهید شد. البته موضوع مهم ما این است که بتوانید در رشته دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه پذیرفته شوید و اگر قصد بازگشت داشتید بتوانید در ایران نیز فعالیت کنید که این نیازها در دانشگاه های دولتی مورد تایید رفع شده اند. باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که تنها راه قبولی شما در رشته دندان پرشکی در ایران فقط و فقط قبول شدن و کسب رتبه مناسب در کنکور سراسری است. پس چنانچه شما نتوانید در این آزمون رتبه مناسبی کسب نمایید و بخواهید در رشته دندان پزشکی آن هم بدون کنکور و آزمون پذیرفته شوید یکی از مناسب ترین گزینه های پیش روی شما دانشگاه های ترکیه خواهند بود.

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۲۰۲۴ دانشگاه

نام دانشگاه شهر واقع شده دانشگاه آزمون ورودی برای دانشگاه
دانشگاه آنکارا آنکارا SAT , YOS
دانشگاه حاجت تپه آنکارا SAT
دانشگاه آتاتورک ارزروم SAT , YOS
دانشگاه استانبول استانبول YOS
دانشگاه اگه ازمیر YOS
دانشگاه کوچ استانبول SAT
دانشگاه سلیمان دمیرل اسپارتا SAT , YOS
دانشگاه کاتب چلبی ازمیر SAT , YOS
دانشگاه قاضی آنکارا SAT

 

 

 

 

 

 

آنچه در جدول بالا مشاهده میکنید دانشگاه هایی هستند که در سال ۲۰۲۴ مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته اند. این بدان معناست که اگر شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه را دارید باید یکی از دانشگاه‌های بالا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. این دانشگاه ها رتبه های جهانی بسیار مناسبی هم دارند.

 

پرسش های پر تکرار درمورد خواندن دندون در ترکیه

آیا بعد از تحصیل میتوانم در ترکیه بمانم؟

برای اطلاعات بیشتر برای مهاجرت بعد از تحصیل به ترکیه میتوانید به صفحه مهاجرت به ترکیه سایت ما مراجعه کنید

 

آیا بعد از تحصیل می توانم در ایران مشغول به کار شوم؟

در جواب به این سوال باید بگوییم اگر دانشگاه‌هایی که شما در آن مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌شوید مورد تایید وزارت بهداشت باشد، شما این اجازه را خواهید داشت که در ایران برای خود مطب باز کنید. اما زمانیکه دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم نباشد شما اجازه چنین کاری را نخواهید داشت.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *