توسعه فرصت فردا

آوسبیلدونگ جوشکاری آلمان {راهنمای جامع}

دوره آوسبیلدونگ جوشکاری یک دوره فنی و حرفه‌ای سه‌ساله است. این دوره یک دوره دوگانه به حساب می‌آید. از این رو کارآموزان این رشته در ابتدا دوره‌های تئوری و درس‌های عمومی و تخصصی را می‌گذرانند. در این حال به طور عملی نیز در کارگاه‌ها حضور دارند و زیر نظر استاد کار انجام می‌دهند. افرادی که موفق به گذراندن این دوره آوسبیلدونگ جوشکاری شده و گواهی پایان دوره دریافت می‌کنند، شانس بیشتری در استخدام دارند. میزان درآمد و حقوق یک جوشکار به عوامل مختلفی از جمله تجربه و مهارت او، شهری که در آن کار می‌کند و سابقه کار او بستگی دارد.

پیش تر درمورد آوسبیلدونگ در مقالات خود صحبت کرده بودیم و امروز قصد داریم برای علاقه مندان به جوشکاری و جوشکاران عزیز محتوایی در مورد آوسبیلدونگ آلمان بسازیم. 

برای دریافت مشاوره مهاجرت از طریق مهاجرت کاری با ما در تماس باشید. 

برای دریافت مشاوره رایگان برای آوسبیلدونگ آلمان فرم زیر را پر کنید:

حقوق جوشکاری در المان چقدر است؟

کشور آلمان پایتخت مشاغل دنیا آلمان از معدود کشورهایی است. که هر ۲۰ دقیقه یک شغل در آن ایجاد میگردد آلمان همواره تشنه نیروی کار ماهر است. آوسبیلدونگ جوشکاری یکی از این مشاغل مورد تقاضا ناشی از صنعتی بودن آلمان است با درآمد سالانه حدود ۴۰ هزار یورو و بطور میانگین ساعتی ۱۹ یورو است. لازم است بدانید آلمان براساس میزان تجربه و حرفه ای گری جوشکاری میتواند ۴۹ هزار یورو افزایش پیدا کند. پیش بینی میگردد درآمد جوشکاری در آلمان تا سال ۲۰۲۵ با رشد ۱۰% همراه بوده و تا ۴۴ هزار یورو افزایش پیدا کند. در آلمان جوشکاری لوله و بعد جوشکاری مخازن از اولویت بیشتری برخوردار است. و از فرآیندهای جوشکاری آرگون و CO2 مورد تقاضای بیشتری است.

 

برای اوسبیلدونگ جوشکاری در آلمان چه شرایط سنی وجو دارد؟

 برای شروع آموزش آوسبیلدونگ جوشکاری اصلا سن خاصی مدنظر نیست و فقط با توجه به شرایط موجود در اعطا مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای باید حداقل ۱۵ سال سن داشته باشید. درصورتی که به این رشته علاقه دارید می توانید ازهمین الان شروع به گذراندن دوره‌های آن درآموزشگاه‌های معتبر کنید. بهترین سن برای آموزش جوشکاری همان نوجوانی است که هرچه سریع تر وارد بازارکار شوید و زودتر به آرزوهای خودبرسید، اما این موضوع مبنی براین نیست که درجوانی وبرزگسالی نمی توان این دوره راگذراند.

 

سخن آخر

دوره آوسبیلدونگ یک دوره آموزش فنی است که در آن به طور تخصصی درباره یک رشته یا یک حرفه آموزش می‌دهند. آلمان از کمبود نیروی کار رنج می‌برد. به همین دلیل بر اساس یک سری از سیاست‌ها این دوره‌های فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود تا نیروی کار مناسب در زمینه‌های گوناگون آماده شود. یکی از این دوره‌ها دوره آوسبیلدونگ جوشکاری است.  برای شروع آموزش آوسبیلدونگ جوشکاری اصلا سن خاصی مدنظر نیست و فقط با توجه به شرایط موجود در اعطا مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای باید حداقل ۱۵ سال سن داشته باشید اوسبیلدونگ جوشکاری یکی از این مشاغل مورد تقاضا ناشی از صنعتی بودن آلمان است با درآمد سالانه حدود ۴۰ هزار یورو و بطور میانگین ساعتی ۱۹ یورو است.

 

سوالات پرتکرار درمورد آوسبیلدونگ جوشکاری

 

مدت زمان دوره اوسبیلدونگ جوشکاری چقدر است؟

مدت زمان این دوره حدود سه سال است. کارآموزان این حرفه در این مدت به صورت نظری و عملی آموزش‌های لازم در جوشکاری را می‌بینند و می‌توانند بعد از پایان این دوره وارد بازار کار شوند.

 

آیا می‌توان دوره اوسبیلدونگ جوشکاری را به زبان انگلیسی خواند؟

خیر. این دوره به زبان آلمانی برگزار می‌شود. از این رو متقاضیانی که قصد دارند در این دوره شرکت کنند باید حداقل زبان آلمانی را در سطح B۱ بلد باشند. هر قدری که تسلط بیشتری بر این زبان داشته باشند، دوره را بهتر متوجه خواهند‌ شد.

 

بازار کار جوشکاری در آلمان چگونه است؟

از آنجایی که آلمان یک کشور صنعتی است، بازار کار جوشکاری در آن خوب است. از این رو جوشکاران می‌توانند در شرکت‌های مختلف و در شهرهای مختلف مشغول به کار شوند.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *